0
Twój koszyk jest pusty.

Naprawa kominów

Firma Kom-Mix proponuje Państwu usługę naprawy kominów( frezowanie, szlamowanie, uszczelnienie), jak i ich renowacji czy montażu nowych.


Naprawy kominów dokonujemy profesjonalnie i sprawnie, a także tanio, dzięki czemu cieszymy się dobrą opinią naszych klientów, którzy często polecają nasze usługi kolejnym osobom.


Nasza firma to zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki czemu możemy zaproponować Państwu nie tylko usługę naprawy, ale również profesjonalne doradztwo. Dlatego poniżej przedstawiamy informacje na temat tego kiedy należy zdecydować się na renowacje i jakie są sposoby naprawy.1. Kiedy zdecydować się na naprawę?


Jak powszechnie wiadomo komin narażony jest na ciągłą i intensywną eksploatację, ale także na różnego rodzaju uszkodzenia, które często powstają w wyniku działań atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz czy śnieg.


Pierwszym niepokojącym objawem powinny być pojawiające się na nim pęknięcia lub brudne plamy. Są one najczęściej wynikiem nieprawidłowych rozwiązań systemowych lub palenia wilgotnym opałem. W pierwszym przypadku najczęściej mamy do czynienia z przesiąkami, będącymi najczęściej efektem niedocieplenia konstrukcji. Natomiast w drugim z niedosuszonym opałem.


W przypadku takich sytuacji należy, jak najszybciej wezwać specjalistę i naprawić szkody jednocześnie zapobiegając nowym, które mogą się zwiększyć jeśli poprzednie nie zostaną usunięte.2. Jak usunąć powstałe szkody?


W przypadku plam konieczna jest przebudowa, która umożliwi odprowadzanie skroplin do kanalizacji. Natomiast w przypadku, gdy są one wynikiem palenia niedosuszonym opałem, wystarczy zastosować odpowiedni opał.


Dobrym sposobem na skuteczną naprawę będzie również uszczelnianie – szlamowanie komina, które wykonuje się przy pomocy specjalnej masy SKD. Pozwoli ona na skuteczną renowację przewodów służących do odprowadzania spalin. Należy jednak pamiętać, że przed wykonaniem takiego uszczelnienia należy odpowiednio wyczyścić wnętrze komina.


Co więcej jeśli chcemy żeby tego typu prace nie wymagały wyburzenia jego górnej części, ponieważ wieże się to z dużą ilością pyłu, a także przedłużającymi się pracami remontowymi. To najlepszym rozwiązaniem będzie frezowanie. Technika ta pozwala na nieinwazyjne rozwiercanie przewodu i ma na celu zwiększenie jego średnicy. Taki zabieg pozwala na opisane wcześniej szlamowanie.